Родопа попари Верея в края, старозагорци продължават да бъдат без точка

Родопа (Смолян) победи с 2:1 Верея в Стара Загора в мач от 15-ия кръг на Югоизток. Двубоят се развиваше равностойно, но все пак гостите успяха да грабната с трите точки и да нанесат 15-та поредна загуба на домакините, които вес още нямат нито една точка от началото на сезона. Христо Ковачев откри в 24-ата минута, а малко по-късно Живо Монев изравни (36’). В края на двубоя обаче Даниел Кутев (81’) оформи крайния резултат и донесе победата на своя тим. Мачът бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV

Двубоят започна равностойно, като през първите минути не се създадоха опасни положения. В 6-ата минута Живо Монев опита шут от малък ъгъл за Верея, но в аут. 5 по-късно Михаел Кисьов засече едно центриране с глава, но вратарят на домакините улови.

9 Верея (Стара Загора) - Родопа (Смолян)

Така се стигна до 24-ата минута, когато падна и първото попадение в срещата. След хубава атака топката бе центрирана към Михаел Кисьов, който се откъсна сам срещу вратаря на верейци. Вместо да стреля обаче нападателят чукна топката настрани към Христо Ковачев, който не сбърка и на празна врата вкара за 0:1.

След попадението гостите можеха да удвоят резултата, но Кисьов пропусна сам срещу вратаря в 29-ата минута. Все пак 7 минути по-късно гол падна, но във вратата на тима от Смолян. При една от атаките се получи разбъркване в наказателното поле на "зелените" и кълбото се оказа в краката на Живо Монев, който от границата на наказателното поле стреля. Вратарят на Родопа не успя да види както трябва топката, не скочи добре и така домакините вкараха петото си попадение от началото на сезона - 1:1.

До края на полувреме повече интересни положения не се получиха и така двата тима се оттеглиха при равен резултата на почивката.

След почивката гостите продължиха да са една идея по-активни на терена и търсеха повече гола, но до по-сериозни положения не се стигна в първите минути. В последствие Верея също успя да създаде напрежение в наказателното поле на гостите, но без да успее да отбележи гол.

В 76-ата минута Теодор Стефанов стреля от пряк свободен удар, но стражът на домакините Кристиян Филипов изби. Така се стигна до 81-ата минута, когато след една от поредните си атаки Даниел Кутев получи вдясно и от малък ъгъл вкара топката във вратата на Верея - 1:2. При попадението домакините веднага искаха засада, но претенциите им не бяха уважени и така гостите излязоха напред в резултата.

В 87-ата минута Георги Койчев опита шут от дистанция, който мина опасно близо покрай страничния стълб. Гол не падна, но за сметка на това топката се спука и трябваше да се сменя с нова.

В края на мача Верея понатисна своя опонент, но така и не успя да вкара гол. Така старозагорци продължават да бъдат без нито една точка след 15 кръга и остават на последното място. Родопа от своя страна стига до четвърти пореден успех и вече събира в актива си 26 точки.

ВЕРЕЯ 1:2 РОДОПА

0:1 Христо Ковачев (24)
1:1 Живо Монев (36)
1:2 Даниел Кутев (81)

Стартови състави:

Верея: 12. Кристиян Филипов, 77. Стелиян Колев, 32. Танимир Петров, 7. Милен Стоянов, 26. Лайос Константинос, 11. Филип Семков, 14. Веселин Митев, 6. Денислав Запрянов, 8. Златомир Запрянов, 10. Георги Койчев, 71. Живо Монев;

Родопа: 12. Стефан Дафовски, 6. Любослав Петров, 15. Адриан Сюрджиев, 11. Николай Тихомиров, 14. Владимир Драмалиев, 22. Емануел Башев, 8. Антон Белюков, 7. Христо Ковачев, 9. Михаел Кисьов, 10. Даниел Кутев, 21. Теодор Стефанов.