Роналдо се завърна с гол, пропуски и жест на извинение към феновете на Ман Юнайтед

Манчестър Юнайтед постигна четвъртата си победа в група "Е" на Лига Европа, след като очаквано надигра Шериф Тирапсол с 3:0 на "Олд Трафорд". Така "червените дяволи" запазват шансове за първото място, което в момента е заето от Реал Сосидад. Испанският тим има три точки преднина, а след седмица приема в Сан Себастиан именно "червените дяволи". 20-кратният шампион на Англия трябва да победи с повече от един гол, за да завърши на първата позиция. Днес тимът на Тен Хаг нямаше никакви проблеми. Завърналият се в отбора Кристиано Роналдо направи няколко сериозни пропуска, а и един негов гол бе отменен заради засада. Все пак португалецът успя да се разпише в 81-вата минута. Преди това Диого Далот (44') и Маркъс Рашфорд (65')  донесоха заслужения аванс на домакините. За Юнайтед това е седми пореден мач без загуба във всички турнири.

Мениджърът на домакините направи четири промени в сравнение с дербито с Челси. Голямата новина бе, че Кристиано Роналдо се завърна в състава и започнаа като титуляр. Тайрел Маласия, Виктор Линдельоф и младият Алехандро Гарначо също стартираха.

Юнайтед имаше тотално превъзходство през първата част, като домакините владееха топката в близо 70% от времето и създаваха положения, но попадението се бавеше. В 15-ата минута Роналдо засече с глава отблизо центриране от корнер, но ударът му премина над вратата. В 28-ата португалецът направи огромен пропуск, след като Фернандеш свали с глава центриране на Линдельоф и Роналдо просто трябваше да подложи крак от няколко метра, но стреля право в Ковал, който спаси удара му. Малко след това стражът на гостите изби и обещаващ изстрел на Ериксен от далечна дистанция. Маласия също не успя да преодолее Ковал, но в 44-тата минута Диого Далот най-сетне даде предимство на Манчестър Юнайтед, след като засече с глава центриране на Ериксен от корнер.

За началото на второто полувреме Тен Хаг включи в игра Хари Магуйър, който замени Лисандро Мартинес. Явно идеята бе аржентинецът да получи почивка. Антони, който се представи доста слабо, пък отстъпи мястото си на Рашфорд.

В 59-ата минута Роналдо пропусна още една чудесна възможност, след като получи на границата на наказателното поле, нагласи топката на десния си крак, но стреля неточно. Две минути след това португалецът най-сетне прати топката във вратата, но попадението бе отменено заради засада. Португалецът се ядоса, че отново се размина с гола и изрита топката в трибуните.

Юнайтед удвои аванса си в 65-ата минута, когато Рашфорд засече добре с глава центриране на Люк Шоу отляво.

Гарначо пропусна чудесна възможност в 78-ата минута, а три минути след това Кристиано Роналдо най-сетне се разписа. 37-годишният нападател засече с глава центриране на своя сънародник Бруно Фернандеш. Кавал изби удара му, но след това португалецът направи добавка отблизо, отбелязвайки втория си гол в Лига Европа. При радостта си от гола CR7 направи жест на смирение и извинение към феновете.

В другия двубой от групата Реал Сосиедад постигна пета поредна победа, след кат очаквано надигра с 2:0 Омония като гост. В добавеното време на първата част Роберт Наваро засече с глава центриране на  Асиер Ияраменди за 0:1. В 60-ата минута авторът на първото попадение асистира на Йон Карикабуру за втория гол на испанския тим, който очаква в следващия кръг Манчестър Юнайтед в директната битка за първото място.

Снимки: Imago