Монтана 2003 допусна първа загуба в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 допусна първа загуба за новия сезон в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Възпитаничките на Николай Господинов допуснаха поражение като гост на Будучност (Черна гора) с 66:78 (14:20, 14:22, 26:17, 12:19).

Българският тим стартира с три успеха, след като получи две служебни победи в група "А" от по 20:0 срещу босненския Плей Оф (Сараево), който се отказа преди началото на турнира, а след това надделя над гостуващия Загреб (Хърватия) с 91:68.

Домакините изиграха по-добро първо полувреме и поведоха с 18 точки при 42:24 след тройка на Мария Баошич 1:52 минути преди почивката.

Българките тим успя да намали изоставането си на 3 точки 52:55 71 секунди преди края на третата четвърт. В последните 10 минути баскетболистките на Будучност взеха аванс от 12 точки при 76:64 и стигнаха до крайния успех с

За Монтана 2003 се отличи Моник Рийд, която завърши с 19 точки и 11 борби. Габриела Николова добави 18 точки, а с 15 завърши Валерия Алексиева.

За домакините най-полезна беше Мария Лекович с 21 точки, 5 борби и 7 асистенции, а Драгана Живкович записа 16 точки и 8 борби.

В следващия си мач в Адриатическата лига за жени Монтана ще приеме сръбския Дуга на 2 ноември.