Тейлър Фриц се класира за втория кръг във Виена

Поставеният под номер 4 Тейлър Фриц се класира за втория кръг на турнира по тенис в зала във Виена (Австрия) с награден фонд 2 489 935 евро. Американецът победи Йошихито Нишиока (Япония) с 6:7(4), 7:6(7) 6:3 за 2:45 часа.

Нишиока взе първия сет с тайбрек, но Фриц изравни резултата, след като спечели последните две точки в тайбрека на втората част. Той изоставаше с пробив в решаващия трети сет, но взе последните пет гейма в мача, за да продължи.

Успехът повиши шансовете на Фриц да стигне до финалите на АТП. Той изостава от Феликс Оже-Алиасиме с 315 точки в борбата за място на турнира в Торино.

Третият поставен Андрей Рубльов (Русия) победи Диего Шварцман с 6:4, 6:1 в друга среща от надпреварата.

Хърватинът Борна Чорич елиминира квалификанта Куентин Халис (Франция) с 3:6, 7:5, 6:3, а Карен Хачанов (Русия) надделя над Джефри Джон Уолф (САЩ) със 7:6(4), 7:5.