Карлос Алкарас стартира с победа в Базел

Водачът в световната ранглиста Карлос Алкарас стартира с победа на турнира по тенис в зала в швейцарския град Базел с награден фонд 2 276 105 долара. Испанецът спечели срещу Джак Дрейпър (Великобритания) с 3:6, 6:2, 7:5 за 2:17 часа.

Алкарас затвори срещата с третия си мачбол след силен удар от форхенд.

Турнирът в Базел трябваше да бъде завръщането на Роджър Федерер в родния му град. Но швейцарската легенда прекрати кариерата си миналия месец заради контузия в коляното.

19-годишният Алкарас и 20-годишният Дрейпър са на обща възраст под 41 години, на колкото е Федерер, като и двамата играха за първи път в Базел, където той спечели рекордните 10 титли от 2006-а до 2019-а.

45-ият в света британец проби два пъти сервиса на Алкарас и направи само три непредизвикани грешки в първия сет. Испанецът подобри играта си във втората част, взе подаването на съперника си два пъти и изравни резултата.

В третия сет се игра равностойно до 4:4, след което Алкарас направи пробив в 11-ия гейм и при свой сервис затвори мача.

Победата беше първата за испанеца в Тура, след като спечели първата си титла от Големия шлем на Откритото първенство на САЩ миналия месец. Той загуби в два сета от Давид Гофен в мач от първия кръг преди три седмици в Астана (Казахстан)

Гофен загуби в Базел след поражение от 44-ия в световната ранглиста американец Брендън Накашима с 6:2, 6:7(4), 4:6.

Белгиецът получи "уайлд кард" в турнира, където загуби на финала през 2014 година от Федерер.

Александър Бублик от Казахстан победи Аслан Карацев (Русия) с 6:3, 7:6(2).

Номер 4 в схемата Марин Чилич (Хърватия) отпадна на старта след загуба от квалификанта Артур Риндеркнех (Франция) с 4:6, 6:3, 6:7 (5:7)за 2:28 часа.