Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София

Десет от Виляреал стигнаха до драматична победа

Виляреал игра с играч по-малко повече от половин час, но върпеки това успя да стигне до победа с 2:1 в домакинството си на Алмерия. Мелеро откри резултата в полза на гостите в 31-ата минута. Алекс Буено изравни в 56-ата минута. Той вдигна фланелката си, празнувайки гола, а съдията му показа втори жълт картон.

Решението на рефера доведе до бурни протести от страна на играчите и скамейката на Виляреал. Ману Морланес, който бе на пейката, получи червен картон. Въпреки това развитие "Жълтата подводница" стигна до победата с гол на Нико Джаксън в 94-ата минута.

Тимът на Унай Емери не изигра добро първо полувреме, въпреки че в седмата минута бе близо до гол, но Пачеко направи страхотно спасяване. След инструкциите, които получиха на почивката, домакините вдигнаха нивото след почивката. Буено изравни след удар с глава. Той вдигна фланелката си, за да покаже надпис в чест на вицепрезидента на клуба Мануел Ланеса, който почина по-рано през седмицата. Буено вдигна фланелката си, а не я свали, но въпреки това съдията му извади картон и го изгони.

Решението на рефера се отрази на играчите на Виляреал и те бяха объркани в следващите минути, а Алмерия стигна до няколко положения. Въпреки това топката се озова в мрежата на гостите в 68-ата минута, но попадението на Джаксън бе отменено поради засада. В самия край сенегалският нападател бе изведен зад защитата и хладнокръвно завърши.

Снимки: Gettyimages