Наполи превзе и "Олимпико" и продължи победния си ход

Наполи продължи победния си ход във всички турнири, след като победи и Рома в гостуването си на "Олимпико". Неаполитанците се добраха до минимален успех с 1:0, а героят на вечерта бе Виктор Осимен, който отбеляза единственото попадение в 80-ата минута. Така възпитаниците на Лучано Спалети записаха 11-та поредна победа и продължават да впечатляват с представянето си от началото на сезона.

Жозе Моуриньо бе избрал да започне мача с Тами Ейбрахам на върха на атаката и Николо Дзаниоло и Лоренцо Пелегрини от по-задни позиции. Леонардо Спинацола и Рик Карсдроп бяха халф-бековете, а Брайън Кристанте и Мохамед Камара си партнираха в средата на терена.

Лучано Спалети пък заложи на Виктор Осимен като изнесен нападател и зад гърба му Пьотър Жиелински, Ървинг Лосано и Xвича Кварцхелия. Танги Ндомбеле и Станислав Лоботка бяха двойката опорни халфове.

Срещата започна с натиск на Наполи и още в 1-вата минута Крис Смолинг не се намеси особено добре при едно остро подаване по земя и за малко да насочи топката в собствената си врата.

Рома отговори с далечен изстрел на Дзаниоло в 6-ата минута, който обаче бе встрани от вратата на съперника.

В 26-ата минута Жиелински отправи първия точен удар в мача. Той си освободи пространство пред наказателното поле и шутира силно, но право в ръцете на Руи Патрисио.

Гостите имаха нов шанс в 36-ата минута, когато топката бе центрирана на далечната греда за Ървинг Лосано, който обаче от трудна ситуация стреля покрай вратата.

В 38-ата минута се стигна до най-спорната ситуация в мача. Танги Ндомбеле се промуши през защитата на домакините и изскочи очи в очи с Руи Патрисио, който го препъна и съдията отсъди дузпа. След намесата на ВАР обаче реферът Масимилиано Ирати изгледа повторение на ситуацията и промени решението си, отменяйки наказателния удар. Той прецени, че вратарят е докоснал топката, което го оневинява в ситуацията.

В 44-тата минута португалският страж имаше нова важна роля, спасявайки мощен шут на Лосано.

Второто полувреме започна с нов страхотен шанс за Чъки Лосано и ново блестящо спасяване на Руи Патрисио в 49-ата минута.

След това Крис Смолинг на два пъти се отличи, блокирайки опасни удари към вратата на Патрисио.

В 61-вата минута Наполи все пак стигна до добра възможност, след като Осимен получи на границата на наказателното поле и отправи опасен изстрел, но покрай вратата.

В 70-ата минута двата тима си размениха две поредни атаки. Първо Дзаниоло проби в наказателното поле на съперника и подаде в близост до вратата, но не успя да намери свой съотборник, който да отбележи. Секунди по-късно Наполи организира контраатака, Осимен изскочи на стрелкова позиция, но по чудо стреля встрани от вратата.

В 80-ата минута обаче резултатът бе открит от неаполитанците. Отново Осимен получи пас зад защитата, успя да се пребори с Крис Смолинг и този път с безпощаден удар от воле заби топката в далечния ъгъл на вратата за 0:1.

Така Наполи измъкна победата и с актив от 29 точки продължава да води в класирането. Рома остава на 5-ото място с 22 спечелени точки до момента.