Очаквайте: След силния мач срещу Левски: Скаршем взе наградата за № 1 на 31-ия кръг

Тони Дечев: Нещата не стават по лесния начин, стават по трудния

Балкан загуби от ЦСКА в третия кръг на НБЛ, а ето как треньорът на тима от Ботевград коментира поражението в София.

"Не е въпросът какво ще измисля аз, въпросът е в начина, по който започваме почти всички мачове, в които играем 20-25 минути от тях. Това им казах на момчетата в съблекалнята - с такова отношение, с такъв начин на борба на терена, без значение дали си във фаза нападение или зашита, няма как да спечелим мач. За съжаление това е само една от причините. Другите причини - загубили сме борбата, стреляме със слаб процент, всичко това го разбирам. Но да нямаш от първата до последната минута концентрация за задачите, които имаш, да се опитваш по най-добрия начин да ги изпълняваш, да се биеш във всяка една секунда на срещата за всяка една топка по терена, било под нашия кош или под чуждия кош, това не мога да го разбера. Всичко друго може да не ти върви, но да не показваш желание, отношение и отговорност къ  задачите, които всеки играч би трябвало да има на терена и да ги изпълнява, това не го разбирам.

Защитата не е променена, аз такава зашита искам. Те просто в началото се опитват всеки път да пробват по лесния начин. По лесния начин не стават нещата. Става по трудния начин - с усилия, с работа, с тренировки, с отговорност в мачовете, с битка. С това става. Не става с - :Дай да пробваме така, пък после като видим, че не става почваме да играем.". Така няма да се получат нещата. Съжалявам, но даже вече не мога да кажа, че вървим напред. Съжалявам, че съм толкова емоционален, но нищо от това, което говорихме и тренирахме днес не го видяхме на терена. Видяхме го за много кратки периоди в края на мача, когато той вече беше извън контрол.

Убедителен ЦСКА подчини шампионите в София

Не мога да си го обясня. Ние сме изиграли два мача в евротурнирите и два мача в Лигата. Как може за два мача в Европа и два в първенството да направиш някакъв генерален анализ и изводи. Това е някакси несериозно. Опитвам се да си обясня. Аз имам някакво мое обяснение, но не е моментът нито тук да го обяснявам на някого, нито да се оправдавам. Днес основният фактор беше желанието, отношението и начинът, по който играчи ми играха във фаза защита в началото на мача. Цяло полувреме те не се сбиха за нито една топка, след това вече като видяха, че мачът започна да отива в канала, започнаха. Но понякога е късно и може би отборът, който повече иска, повече се бори, накрая наградата е за него.

Росен Барчовски: Трябва бързо да слезем на земята

Най-важното нещо е всички да са здрави. Ако тренираме за евротурнирите по един начин, защото някой е контузен, там имаме и един играч, който ни помага, после в българското първенство него го няма, идва някой, който не е готов да играе... Звучи като оправдание, но това са наистина неща, които се случват по време на тренировките. А то няма и толкова време за тренировки, ако трябва да бъдем честни. Когато играем сряда-събота, просто трябва мъжко отношение, характер, стискане на зъби и в минутите, в които си на терена да си вършиш работата, за да може повече хора да влязат в игра, да има по-голяма ротация, за да може да си по-свеж за следващата тренировка и за следващия мач, който идва след два дни. Това е истината.", изрази мнението си Дечев.