Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Левски продължи да буксува и на "Герена"

Отборът на Левски продължи негативната си серия без победа в efbet Лига. "Сините" изпуснаха успеха срещу Локомотив (Пловдив) на стадион  "Георги Аспарухов" и двубоят от 15-ия кръг завърши при резултат 1:1. Ивелин Попов бе точен в 18-ата минута с глава. Това е първо попадение на "Герена" с екипа на "сините" за трикратния "Футболист на годината" на България. Джовани Маркес изравни в 76-ата минута, след като Пламен Андреев не успя да се намеси подобаващо.

"Сините" в трети пореден мач не взимат трите точки и определено се намират в дупка. След като имаха възможност да излязат на първо място преди десет дни, те загубиха на стадион "Александър Шаламанов" от Славия (1:2), направиха сензационно равенство 0:0 със Септември (София) на "Васил Левски", а сега се разминаха с успеха и пред своите фенове. Пропуските в атака са ахилесовата пета на тима, тъй като и днес Роналдо направи два невероятни пропуска, които можеха да донесат победата.

Второто поредно равенство в шампионата остави 26-кратните шампиони с 26 точки на пет от лидера ЦСКА-София и ЦСКА 1948, който гостува другата седмица на "Герена". Пловдивчани вече имат 29 точки и заемат четвърта позиция, като запазиха преднината си от три пред четвъртия Левски.

Станимир Стоилов направи три промени спрямо нулевото равенство със Септември (0:0) миналия кръг. В стартовия състав се завърнаха Жереми Петрис, Цунами и Ивелин Попов. Те замениха Келиан ван дер Каап, Илиян Стефанов и Адбулахи Шеху. Пред Пламен Андреев бяха четиримата защитници Петрис, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунами. Андриан Краев, Филип Кръстев и Георги Миланов действаха зад тримата нападатели Уелтон, Роналдо и Ивелин Попов.

31 Левски - Локомотив (Пловдив)

Александър Томаш пък смени двама от играчите, с които стартира в последния кръг срещу Славия, когато тимът му победи с 3:0. Мястото на контузения Петър Витанов бе заето от Георги Каракашев, а Преслав Боруков замени Джовани.

Тимът на "смърфовете" седеше добре на терена и не позволяваше на "сините" да правят висока преса, както обикновено и това изненада столичани. След статично положение обаче домакините поведоха в 18-ата минута. Кръстев центрира от фал, топката тупка, а на задната греда Сундберг игра с глава и върна към Попов, който на първата греда също с глава отбеляза първото си попадение на "Герена". Голът е негов втори за клуба от 12 мача.

Гостите веднага реагираха и създадоха положение пред Андреев, като се стигна само до корнер, а претенциите им за дузпа не бяха потвърдени от ВАР. Подкрепяни от около 8000 фенове играчите на Левски започнаха да атакуват на контраатака по-опасно. Първо Миланов намери Кръстев, който не успя да достигне топката, а малко по-късно отново юношата на Славия стреля с глава, но Хоркаш спаси. Карагарен отвърна с добра атака за Локомотив, но последното му подаване не беше точно.

В 39-ата минута Роналдо излезе сам срещу вратаря, но пропусна да удвои, тъй като Хоркаш с отличен рефлекс изби в ъглов удар. При последвалото центриране Роналдо с глава пак се размина с попадение, след като стражът на гостите отново изби. Секунди преди края на първата част устата на Попов бе разбита при единоборство в наказателното поле, но Драганов даде знак играта да продължи. Самият рефер бе освиркван при влизането в тунела за почивката.

Втората част започна с пропуск на Роналдо, който не успя да засече топката на метър от голлинията след отличен пробив на Уелтон. Миланов пробва далечен изстрел.

Агитките на Левски в Сектор “А” и на “черно-белите” запалиха факли, а Андреев трябваше да се намесва при дълго подаване към Дион. “Сините” опитаха да удвоят, но Уелтон от отлична позиция вместо да се разпише се опита да прехвърли стадиона.

Феновете в Сектор “Б” също пуснаха своята хореография, а Томаш пусна Джовани вместо Каракашев.

В 75-ата минута Попов бе заменен и обра овациите на синята публика за представянето си. Секунди по-късно резервата на “смърфовете” обаче попари трибуните с изравнително попадение. Джовани Маркес засече центриране на Да Силна, а Андреев не се намеси добре, като ударът в центъра на вратата минута под лявата му ръка и спря в мрежата за 1:1.

Левски се хвърли в атака и в 78-ата минута Роналдо направи нов огромен пропуск. Бразилецът получи подаване отляво и фронтално срещу вратата, въпреки че бе оставен непокрит, стреля над горната греда.

Последваха минути на хаотичен натиск, публиката се изнерви, двата отбора също, тъй като Драганов накъсваше играта и недоволни имаше от двата щаба. Така до ново чисто положение не се стигна, а гостите искаха червен картон на Цунами, но вместо това жълт картон за симулация получи Илиев, който се спречка с левия бранител.

Това бе седмо равенство на "черно-белите" срещу столичани в София, колкото са и победите на "смърфовете" срещу исторически най-неудобния съперник на клуба. В общо 136 шампионатни сблъсъка, черно-белите са загубили 84 пъти, като са допуснали 276 гола - нямат толкова поражения от нито един друг участник в елита. От споменатите мачове 68 са били в столицата, като Левски е ликувал 54 пъти.

Играчите на Томаш гостуват на Пирин следващия кръг.

ЛЕВСКИ 1:1 ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)
1:0 Попов (18)
1:1 Джовани (76)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): П. Андреев; Петрис, Сундберг, Кордоба, Цунами; Краев, Ф. Кръстев, Миланов; Роналдо, И. Попов, Уелтон
Старши треньор: С. Стоилов
ЛОКО ПД (4-2-3-1): Хоркаш; Матеус, Бидунга, Паскалев, Томашевич; Зебли, Каракашев; Дион, Д. Илиев, Карагарен; Боруков
Старши треньор: А. Томаш
СЪДИЯ: Д. Драганов