Рилски спортист продължава без загуба в НБЛ

Рилски спортист победи с 98:91 (33:28, 25:24, 23:14, 17:25) Черноморец като гост в мач от третия кръг на НБЛ. Това е трети пореден успех за тима от Самоков, а „акулите“ са с баланс 2-1. В следващия кръг Рилецо е домакин на ЦСКА, а Черноморец гостува на Спартак Плевен.

Срещата в Бургас започна добре за гостите, които поведоха от самото начало и за 10 минути игра си осигуриха 5 точки преднина. Във втората част обаче играта беше изключително равностойна и баскетболистите на Васил Евтимов запазиха надеждите си за обрат, въпреки че на почивката отстъпваха с 6 точки на съперника си. След паузата Рилецо взе нещата в свои ръце и преди решителната последна четвърт увеличи аванса си на 14 точки. Въпреки че Черноморец успя да наложи темпото си в последните 10 минути на срещата до края на срещата тя стана.

Брендън Рандолф беше най-резултатен за Рилски спортист с 25 точки, 20 вкара Димажио Уигинс, а с 16 точки се разписа Крис Минков.

За Черноморец Георги Боянов наниза 22 точки, а Мунис Тити завърши с дабъл-дабъл - 15 точки и 12 борби.