Борусия (Д) се развихри преди сблъсъка със Сити, Белингам отново впечатли

Джуд Белингам направи нов силен мач за Борусия (Дортмунд), в който вкара два гола за домакинския успех с 5:0 над Щутгарт в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата. По този начин английският национал вече има 8 попадения от началото на сезона във всички турнири. Отделно днес той беше с водеща роля и при още един от головете – на Юсуфа Мукоко

Изненадващо Никлас Зюле се отчете с попадение и асистенция, а другият гол реализира завърналият се сред титулярите Джовани Рейна.

С този успех Борусия слага край на серия от три двубоя без успех в първенството и загрява по най-добрия начин за предстоящия във вторник дуел с Манчестър Сити в Шампионската лига.

Дортмунд си реши мача още през първата част, след която водеше с 3:0. Във 2-рата минута Зюле намери Белингам, който от движение постави началото на „головия дъжд“. В 13-тата самият защитник беше точен след центриране на Рейна, а в 44-тата американецът покачи на 3:0.

През второто полувреме Белингам блесна отново с майсторски удар в 53-тата за 4:0, а 20 минути по-късно помогна на Рафаел Герейро да подаде към Мукоко на празна врата за 5:0.

За Щутгарт това е пета загуба и тимът остава в зоната на изпадащите.