Райо разби Кадис в двубой с шест гола и три червени картона

Райо Валекано разби гостуващия Кадис с 5:1 в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Гостите завършиха двубоя с девет човека, а двата червени картон до голяма степен обусловиха и сериозния триумф на домакините, тъй като Исаак Карселен бе отстранен с директен червен картон при 0:0 няколко минути преди края на първата част, след което гостите допуснаха две бързи попадения, а дважа жълти картона на Алкарас за по-малко от десет минути в началото на втората част вече тотално сринаха Кадис.

Домакините също не завършиха двубоя в пълен състав, след като Ранди Нтека бе изгонен за удар срещу противник няколко минути преди края на двубоя. Точни за Райо Валекано бяха Иси (44’дузпа), Алваро Гарсия (45’), Флориан Лежюн (63’, 89’) и Серхио Камейо (80’), а почетното попадение за момчетата на Серхио Гонсалес бе автогол на Иван Балиу (82’).

Момчетата на Андони Ираола можеха да поведат точно след изтичане на половин час игра, когато Санти Комесаня на два пъти пропусна да се разпише. В 42-ата минута домакините създадоха сериозно разбъркване в наказателното поле, на което първоначално съдията не реагира, но след сигнал от ВАР, той преразгледа ситуацията и отсъди дузпа, която бе съпроводена и с директен червен картон за Карселен. Зад топката застана Иси Паласон, който реализира за 1:0.

Това обаче не бе всичко и в добавеното време те успяха да удвоят своята преднина чрез Алваро Гарсия, който се възползва от отлично подаване.

В 61-ата минута Рубен Алкарас остави своите вече с девет души на терена, след като извърши нарушение срещу откъсващ се противник. Това от своя страна доведе до фал, от който Флориан Лежюн вкара за 3:0. Блестяща комбинация на домакините доведо до четвърто попадение благодарение на Серхио Камейо в 79-ата минута.

Почти веднага след изпълнението на център гостите от Кадис успяха да стигнат до почетно попадение в 82-ата минута, когато играч на гостите бе изведен в отлична позиция и успя да прехвърли вратаря, а там бранител на Райо в опит да изчисти прати топката в главата на своя съотборник Балиу и тя влезе в мрежата за 4:1.

Това обаче не бе всичко в срещата - първо домакините останаха с десет души в 87-ата минута, когато Нкета бе изгонен за необмислено действие и удар срещу противников играч в наказателното поле. Точка на спора сложи отново Флориан Лежюн, който се възползва от центриране на Камейо към отиваше на далечната греда и оформи крайния резултат 5:1.

С този резултат домакините се установиха в средата на таблицата с 15 точки, а Кадис продължава да е в зоната на изпадащите със своите едва 7 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!