Феликс Оже-Алиасим продължава на полуфиналите в Антверп

Поставеният под номер 2 Феликс Оже-Алиасим от Канада се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в белгийския град Антверп с награден фонд 725 540 евро. Оже-Алиасим победи в драматичен мач петия в схемата Даниел Еванс (Великобритания) с 4:6, 7:6(4), 6:2 за 2:41 часа.

Канадецът загуби първия сет, а във втората се игра без пробиви. В тайбрека Оже-Алиасим поведе с 6:3 и след 7:4 изравни резултата.

В третия сет канадецът взе подаването на съперника си два пъти и затвори срещата с първия мачбол.

"Това беше наистина висококачествен мач и от двама ни. В първия сет той просто игра твърде добре. След това започнах да сервирам по-добре и това, разбира се, помогна", каза канадецът след успеха.

Следващият съперник на Оже-Алиасим ще бъде Ришар Гаске (Франция), който елиминира Давид Гофен (Белгия) с 6:2, 7:6(6).