Тиафо елиминира швед в трисетов трилър и се класира за четвъртфиналите в Стокхолм

Франсис Тиафо достигна четвъртфиналите на турнира на твърда настилка в зала в Стокхолм (Швеция) с награден фонд 648 130 евро. Третият в схемата американец елиминира представителя на домакините Елиас Имер след трисетова победа  с 3:6, 7:6(4), 7:6(2) за 2:39 часа игра.

Тиафо се класира за седмия си четвъртфинал на ATP за сезона, като по този начин лиши братята Имер от сензационен успех над поставени съперници в родната им Швеция. По-рано през деня по-малкият брат - Микаел Имер, победи с 6:2, 6:3 осмия поставен Томи Пол и на четвъртфиналите ще срещне водача в схемата Стефанос Циципас.

Победата на Тиафо не дойде никак лесно. Той загуби първия сет с 3:6, а във втория губеше с 0:4, но с невероятно усилие успя да обърне до 5:4, а впоследствие да спечели след тайбрек.

Третият поставен отново срещна трудности във финалния сет, спасявайки точка за пробив при 1:2 и 2:3, преди отново да доминира в тайбрека.

„Определено не заслужавах да спечеля днес“, каза Тиафо. "Елиас играеше наистина добре. В началото започнах зле, но тази година беше твърде трудна и съм доста уморен", добави американецът.

Тиафо ще се изправи в следващия кръг срещу финландеца Емил Руусувуори, победил с 6:2, 6:2 чеха Иржи Лехечка, който отстрани Григор Димитров в първия кръг.

Петият поставен Алекс де Минор също се класира за четвъртфиналите след победа с 6:4, 6:2 срещу американеца Джей Джей Улф. Австралиецът реализира четири от пет точки за пробив и си осигури мач в следващия кръг срещу четвъртия поставен Денис Шаповалов.