Валядолид стигна до голяма победа над Селта

Валядолид постигна убедителна победа с 4:1 срещу Селта и направи скок в класирането. Тимът на Пачета беше много близо до зоната на изпадащите, но след този успех вече е 11-ти.

Мачът бе решен през второто полувреме. На почивката резултатът бе 1:1, след като Роке Меса откри за домакините в 32-ата минута, а Оскар Родригес изравни малко преди почивката. Хоакин Фернанес даде преднина на Валядолид в 62-ата минута преди резервата Сержио Леон да се разпише два пъти. При второто си попадение той пропусна дузпа, но веднага се реваншира. Яго Аспас също имаше възможност да се разпише от дузпа две минути преди края, но не успя да вкара от бялата точка.

Срещата се игра под проливен дъжд във Валядолид. Гостите имаха повече контрол в началото на двубоя, но се възползваха от това. Роке Меса откри резултата в 32-ата минута, а Оскар Родригес преди почивката. Селта започна прекрасно втората част и доминираше, като създаваше и положения, но така и не стигна до гол.

Пачета започна да прави смени и след час игра домакините поведоха чрез Хоакин Фернандес. Влизането на Сержио Леон реши мача. Той направи резултата 3:1, а след това се разписа и още веднъж. Нападателят пропусна дузпа, но при следващата атака се разписа. Вратарят на Валядолид Жорди Масип направи дузпа, но с отлично спасяване спря Аспас.

Снимки: Imago