Ман Юнайтед тотално надигра Тотнъм и направи важна крачка към топ 4

Манчестър Юнайтед се доближи на точка от топ 4, след като победи Тотнъм с 2:0 на "Олд Трафорд". Отборът на Ерик тен Хаг доминираше през целия мач, но през първото полувреме бе спрян от поредица от отлични намеси на Юго Лорис. В началото на втората част Фред откри резултата, а в 69-ата минута Бруно Фернандеш отбеляза второто попадение.

"Червените дяволи" записаха шеста победа в последните си осем мача в първенството и се доближиха до четвъртия Челси, който сбърка днес. Тотнъм бе тотално надигран на "Олд Трафорд" и Антонио Конте има за какво да се притеснява, тъй като лондончани бързо могат да се окажат извън първите четири.

Тотнъм успя първи да организират добра атака, но домакините бързо започнаха да притесняват Юго Лорис. Френският вратар излезе неразчетено и Антони опита да го изненада с далечен удар, с който той се справи. Секунди по-късно Лорис направи отлично спасяване след изстрел на Фред. Антони създаваше доста проблеми на защитата на "шпорите", а в десетата минута имаше пространство за удар и насочи топката към долния десен удар на Лорис. Кълбото се удари във външната страна на гредата.

Тимът на Конте бе организиран дефанзивно, но успяваше от време на време да осъществява типичните си бързи атаки. В 18-ата минута великолепно подаване на Кейн намери Дохърти отдясно. Бранителят финтира Шоу и стреля, а топката мина покрай вратата. Рашфорд имаше прекрасна възможност да открие резултата в 21-ата минута. Той бе изведен зад защитата от Фред, но Лорис отрази удара му. Секунди по-късно вратарят се справи и с изстрел на Бруно Фернандеш от фал.

В този период тимът на Тен Хаг притисна съперника и стражът на гостите имаше доста работа. Той се справи блестящо с удар от воле на Люк Шоу, а след това видя как Фернандеш прати топката над вратата му. Каземиро също се пробва и не беше далече, като топката мина на сантиметри от гредата след удара му. След първия половин час остротата в атаките на "червените дяволи" намаля и Тотнъм успяваше по-добре да се справя. Гостите дори стигнаха до ситуация пред противниковата врата. При една контраатака Хари Кейн бе изведен зад защитата. Капитанът на Англия стреля от малък ъгъл и Де Хеа спаси.

Ман Юнайтед стартира вихрено второто полувреме и бързо поведе. След 19 удара към вратата на "шпорите" през първата част домакините вкараха с първия си удар след почивката. Добра комбинация даде възможност на Фред да стреля, топката се отклони в Бен Дейвис и не остави шансове на Лорис. Секунди по-късно Рашфорд можеше да удвои, но вратарят на лондончани направи поредното си страхотно спасяване.

Попадението накара гостите да се активизират в предни позиции и те стигнаха до ситуация пред Де Хеа, но Кейн стреля покрай вратата. Подобни ситуации бяха рядкост, тъй като тимът на Тен Хаг контролираше случващото се на терена, а гостите доста рядко играеха с топката. Рашфод на няколко пъти бе извеждан на обещаващи позиции, но не успя да се възползва.

В 68-ата минута от нищото Кейн получи шанс да стреля, след като рикошет прати топката на крака му. Де Хеа отрази удара му, а след това се разбра, че е имало и засада. При следващата атака на Манчестър Юнайтед се стигна до втори гол във вратата на Лорис. Удар на Фред бе блокиран, топката се озова в Бруно Фернандеш и той с прецизен удар я прати в левия ъгъл на вратаря.

Вместо отговор на Тотнъм последваха нови атаки на "червените дяволи" и поредното спасяване на Лорис след удар на Рашфорд. В 81-ата минута Бруно Фернандеш отново прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада. Конте прибегна към смени чак осем минути преди края, когато срещата до голяма степен бе решена. Малко преди края на двубоя Кристиано Роналдо тръгна към тунела, недоволен, че няма да влезе в игра.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ТОТНЪМ 2:0
1:0 - Фред (47)
2:0 - Бруно Фернандеш (69)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!