Нори, Шаповалов и Руне се класираха за четвъртфиналите в Стокхолм

Поставените под номер 2, 4 и 7 Камерън Нори, Денис Шаповалов и Холгер Руне се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис в зала от сериите АТP 250 в Стокхолм. Британецът Нори, който е водач в долната половина на схемата, преодоля руснака Аслан Карацев след 6:7(8), 6:3, 6:4. Двубоят бе изключително напрегнат и премина границата от три часа, като само първият сет продължи час и 28 минути. В него успехът бе за Карацев, който изоставаше с 3:5 гейма и с 5:6 гейма с пробив, както и с 2:5 и 5:6 точки в тайбрека, но успя да го спечели с 10:8 точки.

Това обаче сякаш изцеди силите на руснака и макар той да водеше с пробив и във втория, и в третия сет, ги загуби.

За място на полуфиналите Нори ще играе с Холгер Руне. Младият датчанин нямаше подобни затруднения срещу чилиеца Кристиан Гарин и сломи съпротивата му след 7:6(2), 6:1.

Към финалната осмица продължава и шампионът за 2019 година Денис Шаповалов. Канадецът затвърди добрата си форма от последните седмици с победа с 6:4, 7:5 над швейцареца Антоан Белие. Шаповалов направи по един пробив и в двата сета, което му бе напълно достатъчно за победата.

На четвъртфиналите Шаповалов ще очаква победителя от мача между американеца Джей Джей Уулф и поставения под номер 5 в схемата Алекс де Минор от Австралия.

Наградният фонд на турнира в шведската столица е 648 130 евро.

Снимки: Imago