Минимална победа прати Дженоа в следващата фаза на Купата на Италия

Дженоа спечели с минималното 1:0 в домакинството си на Спал в двубой от 1/16-финалите за Купата на Италия. Единственото попадение падна в добавеното време на първата част, когато Гудмундсон се разписа от дузпа.

Изненадващо гостите успяха да създадат първите две по-опасни положения в двубоя чрез Николо Дзенало и Алберто Аимичи, като особено второто бе изключително близо до попадение.

Домакините се окопитиха след изминаването на половин час игра и започнаха да изглеждат доста по-активни и опасни в предни позиции. Именно тези им действия доведоха и до игра с ръка на Габриеле Мончини в 43-ата минута. Положението първо бе отсъдено като дузпа от съдията, впоследствие обаче той бе привикан да погледне още веднъж ситуацията с ВАР. Това обаче не промени решението му и Гудмундсон изпълни и отбеляза за 1:0.

След почивката двата отбора не успяваха да създадат нещо по-сериозно пред двамата вратари. Едва в последните десетина минути отново домакините отново създадоха две положения, но така и не стигнаха до второ попадение. Въпреки това те спечелиха срещата и преминаха в следващата фаза на турнира.