Четирима българи стартираха с победи на международния турнир в Созопол

Александър Донски, Пьотр Нестеров, Симеон Терзиев и Антъни Генов се класираха за втория кръг на сингъл на международния турнир по тенис за мъже на твърда настилка от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 6 Донски пласира 11 аса и елиминира Олаф Печковски (Полша) със 7:6(12), 7:5 след почти два часа и половина игра. Българинът навакса ранен дефицит от 1:3 гейма, а след това в тайбрека отрази четири сетбола и стигна до успеха с 14:12 точки. Във втората част той реализира единствен пробив в седмия гейм и запази аванса си до края.

Националът Нестеров спечели срещу Пьотр Чачковски (Полша) с 6:4, 6:3 за 93 минути. Той поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет, а във втория пропиля ранен брейк аванс, но след това направи серия от три поредни гейма, за да триумфира.

Участващият с "уайлд кард" Терзиев се справи с друг поляк Ян Войцик със 7:6(5), 6:4 в 2-часов сблъсък и записа първа победа в основната схема на турнир от сериите "Фючърс". 20-годишният българин реализира обрат и в двата сета, като в първия изоставаше с 2:4 гейма, а във втория - с 0:3. Така за място на четвъртфиналите той ще срещне Адмир Календер (Хърватия).

Квалификантът Генов надделя над Найл Оберлайтнер (Австрия) с 6:2, 6:4, въпреки че във втория сет изоставаше с пробив при 3:4 гейма.

Още седем българи започват утре в основната схема. Номер 1 е Александър Лазаров, който в неделя спечели втория от трите турнира от сериите "Фючърс" в Созопол. Той стартира срещу Влад Андрей Данку (Румъния).

В надпреварата на двойки поставените под номер 4 Габриел Донев и Симон Антони Иванов загубиха в първия кръг от румънците Щефан Андрееску и Михай Маринеску с 6:2, 2:6, 8-10.