Лудогорец помете Берое за едно полувреме

Шампионът Лудогорец победи с 4:0 като гост Берое в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Разградчани стигнаха до успеха през втората част на двубоя, след като през първите 45 минути не падна попадение. В основно действащо лице се превърна Бърнард Текпетей, който вкара два гола, а имаше основна заслуга за още един, след като поднесе топката на Игор Тиаго. Последното попадение бе дело на резервата Матиас Тисера.

Още в шестата минута Лудогорец стигна до добра ситуация за гол. Рик Джонатан изведе отляво Игор Тиаго, който напредна и с удар по диагонала стреля точно, но вратарят Караджов спаси.

В 35-ата минута попадение на гостите бе отменено, след като Бърнард Текпетей прати топката в мрежата, но повторенията показаха, че ганаецът е бил в засада при паса към него, което бе потвърдено и от ВАР. Малко по-късно ситуацията се повтори и отново Текпетей реализира, но отново се оказа, че е бил зад зашитата.

В крайна сметка "орлите" откриха резултата в началото на втората част.Вратарят Серджио Падт изстреля силно топката в половината на Берое, където Игор Тиаго, влезе във въздушен сблъсък с играч на домакините. Нападателят не игра с кълбото, а тя стигна по-напред към Текпетей, който успя да се пребори за нея и със силен шут и рикошет преодоля Караджов. Повторенията показаха, че бразилецът бе зад защитата, но тъй като пасът към него бе от аут, той бе в редовна позиция.

В 74-ата минута дойде и втори гол за Лудогорец. Текпетей открадна топката от Симеон Мечев и без да се бави намери Тиаго на метри от голлинията, който без проблеми реализира. Домакините имаха претенции за нарушение срещу техния футболист, но съдията прецени, че действията са чисти.

Малко по-късно Каули изведе Текпетей сам срещу Караджов и крилото преодоля вратаря, за да вкара на празна врата за 3:0 в полза на тима му.

Скоро дойде и четвъртото попадение за гостите. Матиас Тисера засече кълбото във вратата след прострелно центриране отдясно. Това се оказа и крайният резултат в срещата.

С победата си днес Лудогорец се доближи на точка от лидера ЦСКА 1948. “Орлите” обаче са с два мача по-малко от “червените”, така че се намират в отлична позиция да атакуват завръщане на върха. Берое от своя страна остава на 11-о място с 12 точки, като първата шестица вече е на цели 12 разлика.

БЕРОЕ 0:4 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Текпетей (51)
0:2 Тиаго (74)
0:3 Текпетей (77)
0:4 Тисера (81)

Състави:

БЕРОЕ (3-4-2-1): 1. Караджов, 14. Николов, 15. Динков, 5. Фонтен, 6. Руи Педро, 8. Юсеин, 16. Мечев, 13. Анисе, 77. Пенчев, 10. Тунгара, 17. Георгиев
Старши треньор: Н. Киров

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 1. Падт, 3. Недялков, 24. Вердон, 14. Групер, 16. Фон Витри, 20. Нонато, 30. Педриньо, 95. Каули, 73. Рик, 37. Текпетей, 9. Тиаго