Интер показа още веднъж, че е загърбил проблемите и тръгва нагоре

Интер затвърди впечатлението, че отборът вече е излязъл от дупката, в която се намираше, след като постигна втора поредна победа в Серия "А". "Нерадзурите", които преди няколко дни се представиха страхотно на "Камп Ноу", въпреки че не успяха да си тръгнат с трите точки оттам, надиграха с 2:0 Салернитана след голове на Лаутаро Мартинес (14') и Николо Барела (59'). За Интер това бе шести успех в първенството от началото на този сезон. След него "нерадзурите" са на шест точки от отбора на Аталанта, който в момента е лидер в класирането.

Симоне Индзаги нямаше много възможности за ротации след зрелищното 3:3 с Барселона през седмицата, тъй като Марсело Брозович, Ромелу Лукаку и Роберто Галярдини продължават да се възстановяват от своите контузии. Хоакин Кореа попадна в групата, но остана на пейката за началото. Хакан Чалханоолу и Хенрих Мхитарян отново започнаха в халфовата линия, а Един Джеко и Лаутаро Мартинес изградиха нападателното дуо на "нерадзурите".

Лоренцо Пирола, който бе привлечен под наем от Интер, започна за Салернитана. Иван Радованович бе наказан, а Рибери, Маджоре и Ловато - контузени. Пьонтек и Диа, който отбеляза победния гол срещу Верона преди седмица, стартираха в атака за готите.

Домакините нямаха особени проблеми преди почивката, макар че със сигурност можеха да вземат и по-голяма преднина от това 1:0, при което завърши първото полувреме. Лаутаро Мартинес откри резултата в 14-ата минута, когато получи от Барела на границата на наказателното поле, чукна си топката и стреля към далечния ъгъл. Сепе се намеси лошо, след като и кълбото тупна пред него - 1:0.

В 20-ата минута публиката на "Сан Сиро" изтръпна за миг, след като удар на Кастано се спря в мрежата, но от външната й страна. Джеко и Шкриняр пропуснаха по една добра възможност за домакините, а Онана спаси удар на Пьонтек от границата на наказателното поле. В самия края на първата част Лаутаро можеше да отбележи и втори гол, но негов изстрел с глава отблизо бе спасен от Сепе.

В началото на втората част Лаутаро отново пропусна с глава, след като от много добра позиция стреля над вратата. Онана пък спаси опасен удар с глава на Диа, който засече центриране на Кандрева. В 59-ата минута Интер до голяма степен реши всичко в своя полза, след като удвои преднината си. Барела овладя много добре центриране на Чалхаанолу към далечната греда, елиминира Пирола и стреля в близкия ъгъл за 2:0.

До края Интер нямаше никакъв проблем да запази тази преднина, а и Салернитана не постави по никакъв начин под натиск отбраната на "нерадзурите". В края Кореа, който се появи като резерва, пропусна две добри възможности да направи победата на Интер по-изразителна.

Снимки: Imago