Лестър игра добре срещу Кристъл Палас, но отново не успя да спечели

Лестър и Кристъл Палас завършиха наравно 0:0 в мач от 11-ия кръг на Премиър лийг. Футболистите на Брендън Роджърс изнесоха един от най-добрите си двубои от началото на сезона, но въпреки това отново не успяха да вземат трите точки.

“Лисиците” бяха активни и водеха играта в срещата, но отново допускаха много браг в последното подаване, което не им позволяваше да стигат до наистина сериозни положения. Все пак те предизвикаха няколко спасяния на Висенте Игуаита след удари извън наказателното поле. Гостите също имаха своя шанс в 43-ата минута, когато Еберичи Езе получи добра топка пред пеналтерията, но стреля много близо до гредата. През второто полувреме на терена се появиха Келечи Ихеаначо и Джейми Варди, с които Брендън Роджърс се опита да внесе повече острота и опасност в атака. Въпреки това гостите се бранеха добре и не допускаха сериозни опасности пред тяхната врата.

С разделянето на точките Лестър успя да се “отлепи” от последното място в класирането и вече е 19-и, но със същият актив от точки, колкото и на Нотингам Форест, който е 20-и. Кристъл Палас пък е 13-и с 10 точки от 9 изиграни двубоя.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!