Рубльов е на полуфинал в Хихон, французин спаси 9 мачбола срещу Кареньо Буста

Водачът в схемата Андрей Рубльов (Русия) се класира за полуфиналите на турнира на твърда настилка в испанския град Хихон с награден фонд 675 345 евро.

24-годишният Рубльов, който гони четвърта титла за сезона, отстрани на четвъртфиналите Томи Пол (САЩ) със 7:5, 6:3 в мач, продължил час и 27 минути. Той реализира 4 аса и не допусна нито една двойна грешка срещу американеца.

Андрей Рубльов поведе с 3:0 в първия сет и въпреки, че допусна изравняване, успя да вземе аванс. Във втората част руснакът бе по-убедителен и един пробив му бе достатъчен за успеха.

На полуфиналите Рубльов ще срещне бившия номер 3 в световната ранглиста Доминик Тийм. Австриецът надигра четвъртия в схемата аржентинец Франсиско Черундоло с 6:4, 6:3 за час и 34 минути игра. Това ще бъде втори полуфинал за Тийм за годината и първи на твърда настилка от 2020-а.

Французинът Артур Риндеркнех поднесе изненада, елиминирайки втория поставен Пабло Кареньо Буста (Испания) с 4:6, 6:3, 7:6(16) в двубой, продължил 3 часа и 7 минути. Негов съперник в спора за класиране на финала ще бъде победителят от късния четвъртфинал между Себастиан Корда (САЩ) и Анди Мъри (Великобритания).

27-годишният Риндеркнех спаси девет мачбола, за да стигне до третия си полуфинал за сезона. Кареньо Буста пропусна на два пъти да приключи срещата при 5:4 в своя полза и сервис на французина.