Лоренцо Музети достигна до 1/2-финал във Флоренция

Третият в схемата Лоренцо Музети (Канада) се класира за полуфиналите в първото издание на турнира по тенис на твърда настилка в италианския град Флоренция с награден фонд 612 000 евро.

Музети надигра на четвъртфиналите Макензи МакДоналд (САЩ) с 6:3, 6:2 в мач, продължил час и 17 минути. Представителят на домакините ще излезе в сблъсък за класиране на финала срещу победителя от последния четвъртфинал между водача в схемата Феликс Оже-Алиасим (Канада) и номер 8 Брендън Накашима (САЩ).

Лоренцо Музети поведе с 4:0 в първия сет след два пробива и въпреки, че американецът върна един, той удържа аванса си. Във втората част италианският тенисист продължи да доминира и с нови два пробива си осигури крайния успех.

До полуфиналите достигна и квалификантът Микаел Имер (Швеция), който отстрани испанеца Роберто Карбайес Баена с 6:4, 6:2 за час и 34 минути игра. Следващият противник на Имер ще бъде Джей Джей Улф.

Американецът отстрани седмия поставен в схемата Александър Бублик от Казахстан след 3:6, 7:5, 6:1 в мач, продължил два часа и 14 минути. Бублик спечели първия сет, а във втория изостана с 0:3, изравни до 4:4 и 5:5, но Улф взе втората част след пробив за 7:5. Американският тенисист даде само гейм на съперника си в третия сет, а след 1:1 записа пет поредни гейма.