Стамен Белчев разкрива плана на ЦСКА - София до края на сезона

Ференцварош е все по-близо до следващата фаза

Ференцварош направи нова важна крачка към продължаване напред в Лига Европа. Унгарците записаха трета победа в група "Н", след като надвиха с 2:1 Цървена звезда, като това бе изключително ценен успех за тях.

Домакините поведоха в 23-тата минута, когато удар на Кристофер Закариасен бе спасен от Милан Борян, но при добавката норвежецът бе точен за 1:0.

Цървена звезда обаче не сломи глава и още в началото на второто полувреме можеше да изравни, но гол на Пешич бе отменен заради игра с ръка в хода на атаката.

В 55-ата минута равенството все пак бе възстановено. Сърбите организираха страхотна контраатака, Митрович напредна с топка в крака и хладнокръвно вкара за 1:1.

Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като в 61-вата минута Фради си върна преднината. Сами Ммае се разписа с глава след центриране на Лоранд Паска.

Така Ференцварош остава начело в групата с 9 точки, докато Цървена звезда е на дъното с 3 точки.