С гол в края Манчестър Юнайтед успя да пречупи Омония

Манчестър Юнайтед стигна до победа с 1:0 срещу Омония Никозия с попадение в самия край на срещата. Влезлият като резерва Скот Мактоминей донесе успеха на "червените дяволи" в 92-ата минута. Отборът на Ерик тен Хаг създаде множество голови положения, но вратарят на гостите Франсис Узохо направи поредица от блестящи спасявания.

След този резултат Ман Юнайтед е втори в група Е на Лига Европа, като изостават на 3 точки от лидера Реал Сосиедад.

"Червените дяволи" стартираха на висока скорост и можеха да поведат още във втората минута. Рашфорд получи пространство за изстрел и насочи отлично топката към вратата, но стражът на гостите Узохо направи страхотно спасяване. Домакините продължиха да доминират и в 22-ата минута отново Рашфорд получи отлична възможност. Английският национал създаваше много проблеми на защитата на съперника от началото на мача, но в тази ситуация отново бе спрян от вратаря.

Следващият удар към вратата на Омония бе дело на Бруно Фернандеш, а топката мина много близо до вратата. Стражът на гостите Узохо продължи с отличните си изяви и отрази за трети път удар на Рашфорд. Вратарят се справи блестящо и с удар на Каземиро в 33-ата минута, като отклони топката в гредата.

Малко преди почивката Фред направи голям пропуск. Той бе напълно непокрит в наказателното поле след центриране на Антони, но с глава прати топката покрай вратата. На фона на играта в 42-ата минута Омония можеше да стигне до изненадващо повеждане. Бруно Соуса проби по лявото крило, но вместо да подаде, стреля над вратата от малък ъгъл.

В края на първата част и Каземиро не успя да уцели вратата с глава от добра позиция. Веднага след почивкат апоследваха нови пропуски на играчите на Ман Юнайтед. Узохо спря Антони, който беше изведен сам срещу него, а след това се справи и с удара на Рашфорд при добавката. Блестящите изяви на нигерийския вратар продължиха с още едно двойно спасяване. Този път той се справи с удар на Фред и с опит на Роналдо.

Атаките на "червените дяволи" не спираха и в 59-ата минута Каземиро изведе Рашфорд сам срещу вратаря, но той стреля покрай вратата. Малко по-късно влезлият като резерва Санчо направи двойно с Шоу и намери Фернандеш. Португалецът също стреля неточно. Последваха удари на Рашфорд и Ериксен, който също се появи в игра. Бруно Фернандеш пък прати топката над вратата от добра ситуация.

Играчите на домакините сякаш се отчаяха и не знаеха какво да направят, за да отбежат гол. В последните минути обаче те отново натиснаха и резервата Скот Мактоминей се превърна в героят на вечерта. С малко късмет топката се озова при него в наказателното поле и той хладнокръвно завърши.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ОМОНИЯ 1:0
1:0 - Мактоминей (92)

Снимки: Gettyimages