Пегула се класира за първи път за финалния турнир на WТА

Джесика Пегула (САЩ) се класира за четвъртфиналите на надпреварата по тенис на твърда  настилка на родна земя в Сан Диего с награден фонд 757 900 долара.

Поставената  под номер 4 елиминира сънародничката си Коко Вандевегe с 6:3, 6:1, а с победата тя си гарантира за първи път участие на сингъл във финалния турнир на Женската тенис асоциация (WТА)  на осемте най-добри  през сезона, който стартира в края на месеца във Форт Уърт, Тексас.

Пегула допусна пробив в началото на мача, но след това взе 12 от следващите 14 гейма по пътя си към успеха срещу бившата тенисистка от топ 10 на световната ранглиста.

Друга представителка на домакините Даниел Колинс също продължава напред. Финалистката от Откритото първенство на Австралия надделя над италианката Мартина Тревизан с 6:2, 6:4. Тя поведе с 5:0 и спечели лесно първо сет, а във втората част навакса ранен пробив пасив и стигна до крайния успех.

Квалификантката Дона Векич (Хърватия) продължи успешната си серия и също достигна четвъртфиналите след успех над бившата номер 1 в света Каролина Плишкова  (Чехия) с 6:3, 6:2. Тя започна силно и поведе с 5:1, за да спечели първия сет, а след това затвори мача със серия от четири поредни гейма.