Даря Шаламанова на 1/8-финал в Созопол

Квалификантката Даря Шаламанова се класира за втория кръг на турнира от веригата ITF World Tennis Tour на кортовете на Тенис център Санта Марина. Тя победи със 7:5, 4:6, 6:3 румънката Андреа Прискариу в мач продължил 2 часа и 21 минути.

Така три българки продължават на осминафиналите - Шаламанова, Йоана Константинова и Зиновия Ванева.

За съжаление други три българки допуснаха загуби вчера.

Шампионката от миналата седмица Денислава Глушкова претърпя поражение от поставената под номер 3 рускиня Ирина Хромачова с 5:7, 0:6 след 2:12 часа игра.

Шестата поставена Гергана Топалова загуби от Елена Малигина (Естония) с 6:7(6), 6:4, 3:6, въпреки че имаше пробив аванс в решаващия трети сет и водеше с 3:2 гейма.

Получилата "уайлд кард" 15-годишна Елизара Янева пък сервираше за мача при 5:4 в третия сет срещу осмата в схемата Илона Гиороайе (Румъния), но допусна обрат и падна с 6:3, 4:6, 5:7.

Това е втори от трите поредни турнира в Санта Марина с награден фонд от по 25 хиляди долара. Надпреварата носи точки за ранглиста на WTA. Турнирите ще продължат до 23 октомври.