Отменени голове, пропуски и Миньоле спряха Атлетико и класираха Брюж на осминафиналите

Атлетико Мадрид не успя да отбележи гол в домакинството си на Брюж и класирането му за следващата фаза е под сериозна въпросителна. Срещата на "Уанда Метрополитано" завърши 0:0, въпреки че домакините създадоха доста положения. Този резултат класира белгийците за осминафиналите на Шампионската лига, където ще участват за първи път.

Две попадения на "дюшекчиите" бяха отменени поради засада, а в края на първото полувреме съдията отсъди дузпа, която след разглеждане отмени. Нападателите на Атлетико направиха серия от пропуски, а вратарят на гостите Симон Миньоле поредица от страхотни спасявания, като две от тях в самия край на срещата. Осем минути преди края Камал Сова получи втори жълт картон и Брюж доигра мача с човек по-малко.

Белгийците продължават да са лидер в групата с 10 точки, като в четвърти пореден мач не допускат гол. Атлетико е с 4 пункта, като временно се изкачи на второ място, но по всяка вероятност ще го отстъпи след късния мач от групата между Леверкузен и Порто.

Тимът на Симеоне имаше повече контрол и създаваше положения. В 26-ата минута вратарят на гостите направи блестящо спасяване след удар с глава на Гризман. Французинът направи още няколко опита, но нямаше късмет. Малко преди почивката съдията отсъди дузпа за Брюж за нарушение на Молина срещу. След разглеждането с ВАР той промени решението си и отмени наказателния удар.

Атлетико продължи да играе активно и стартира силно втората част, като отправи няколко удара към Миньоле. Вратарят обаче не пропускаше нищо и спираше Гризман и Кореа. Защитата на гостите трябваше да се справя с атака след атака, но някак успяваше да се справя. Когато пропускаше някои от атакуващите играчи на съперника, Миньоле беше като стена. Бившият вратар на Ливърпул отрази удар с глава на Хименес в 71-ата минута.

Осем минути преди края на редовното време Сова получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко. Това позволи на "дюшекчиите" да увеличат още повече натиска. Тогава дойдоха нови блестящи минути за Миньоле. Той по някакъв начин отрази на резервата Алваро Мората от малкото наказателно поле, като топката се удари в лицето му, а в добавеното време направи още едно спасяване.

Снимки: Imago