Балкан с летящ старт във ФИБА Къп

Отборът на Балкан стартира участието си в груповата фаза на ФИБА Къп с чудесна победа. Възпитаниците на старши треньора Тони Дечев триумфираха при гостуването си на шампиона на Словакия Патриоти Левице с крайното 91:83 (20:23, 23:10, 25:18, 23:32) в първия си мач от група "D" на редовния сезон във втория по сила турнир на Международната централа.

По този начин ботевградчани намират място в челото на класирането в своята група след първия кръг. "Зелените" са втори в подреждането с 1-0, какъвто е и балансът на първия Керавнос, докато трети и четвърти с по едно поражение са Опава и Левице. Следващият мач на Балкан в турнира е на 19 октомври, когато българският първенец приема чешкия Опава.

След равностойната първа четвърт, в която отборът на Левице бе по-активният и в голяма част от четвъртината водеше в резултата, тимът на Балкан затегна защитата си и благодарение на двете си чуждестранни попълнения - Райън Хароу и Мануел Суарес, успя да си осигури предимство срещу своя опонент. Двамата нанизаха 30 от 43-те точки на "зелените" през първото полувреме, завършило при резултат 43:33 в полза на българския тим.

След 15-минутната почивка момчетата на Тони Дечев увеличиха аванса си до точно 20 точки при 68:48, а финалният щурм за обрат на играчите на Левице не даде резултат и ботевградчани си тръгнаха от Словакия с победата след 91:83.

Райън Хароу бе под пара в официалния си дебют с екипа на Балкан, след като завърши с 25 точки и 7 асистенции за победата. Мануел Суарес отново показа класата си и регистрира дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби, Калвин Годфри приключи с 16 точки и 7 овладени топки, а Павлин Иванов се разписа с 10 точки.

Борис Бояновски наниза 22 точки плюс 6 борби за Левице. Миха Лапорник реализира още 21 точки, а Хенри Уейд-Чатман прибави 14 точки.