РБ Лайпциг измъкна трите точки в гостуването си на Селтик и гледа с надежда към следващата фаза

РБ Лайпциг надделя с 2:0 в гостуването си на Селтик в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Футболистите на Марко Розе грабнаха важните три точки с попадения в последните 15 минути на срещата чрез Тимо Вернер (75’) и Емил Форшберг (84’).

Домакините започнаха много добре и пропуснаха две добри възможности за попадение чрез Сеад Хакшабанович, чийто изстрел бе спасен от Янис Бласвих, и Матю О’Райли, който нацели гредата.

Гостите от Германия също имаха своя шанс в последната секунда на първата част, но Кристофър Нкунку също не успя да отбележи. РБ Лайпциг излезе мобилизиран и в търсене на попадението след почивката и на няколко пъти направиха пропуски, а имаха и сериозни претенции за дузпа в 74-ата минута, но те не бяха уважени след преглед на ситуацията с ВАР.

Само минута след това обаче Андре Силва намери по отличен начин Тимо Вернер и той успя да открие резултата с глава за 1:0. Десет минути по-късно те стигнаха до второ попадение в чиято основа отново бе бившият нападател на Челси, който в този момент влезе в ролята на асистент към Емил Форшберг, който се разписа и гарантира трите точки за своя тим.

С тази победа РБ Лайпциг се изкачи на второто място с 6 точки и запази сериозни шансове за класиране в следващата фаза. Селтик заема последното място в класирането на група F с 1 точка.

Снимки: Imago