Борусия (Мьонхенгладбах) прегази Кьолн в дербито на Рейн

Борусия (Мьонхенгладбах) триумфира в регионалното дерби с Кьолн от 9-ия кръг на Бундеслигата, след като се наложи с изразителното 5:2 като домакин. По този начин “жребците” задминаха противника си в класирането и влезе в топ 6.

Битката започна според очакванията и в първия половин час отборите си размениха по едно попадение чрез Марвин Фридрих (27’) за Гладбах и Флориан Кайнц (31’) за Кьолн.

Ключова за срещата се оказа ситуация в добавеното време на първото полувреме, когато при 1:1 споменатият Кайнц от тима на “козлите” направи дузпа и беше изгонен за втори жълт картон. Рами Бенсебаини беше точен от бялата точка за 2:1.

След това през второто полувреме численото превъзходство на Борусия се материализира и в резултата, тъй като последваха голове на Ларс Щиндъл (47’) и отново Бенсебаини (76’), с което домакините дръпнаха с 4:1.

В 83-тата Денис Хюсейнбашич намали разликата, но в продължението Маркюс Тюрам вкара за крайното 5:2.