Верона създаваше положенията, но Салернитана грабна трите точки

С гол в добавеното време Салернитана стигна до драматична победа с 2:1 над Верона в мач от 9-ия кръг на Серия “А”. Тогава се разписа Булае Диа. Кшищоф Пьонтек реализира първия гол за домакините 18-ата минута, а гостите изравниха чрез Фабио Депаоли в 56-ата.

Това е втори успех за “гранатите”, които вече имат 10 точки. В същото време за Верона загубата е четвърта поредна.

Тимът Верона обаче трябва да съжалява, защото имаше игрово предимство и като че ли повече заслужаваше да спечели. Отборът удари по една греда през двете полувремена, а в 68-ата минута получи и дузпа за игра с ръка на Иван Радованович. След намесата на ВАР обаче съдията отмени наказателния удар, защото прецени, че няма основания за това.

След гола на Диа за 2:1 се стигна до спречкване между футболисти на двата отбора, като се включиха и такива от резервните скамейки. В тази ситуация реферът вдигна два червени картона - на Радованович от състава на Салернитана и на Федерико Чекерини от този на съперника.

После пък останаха сериозни съмнения за дузпа в полза на отбора от Салерно.

Снимки: Imago