Очаквайте от 10:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Тотнъм се върна на победния път, Конте надхитри Де Дзерби в италиански сблъсък

Тотнъм успя да спечели с минималното 1:0 гостуването си на Брайтън в мач от 10-ия кръг на Премиър лийг. Това бе отговор на играчите на Антонио Конте след загубата от Арсенал в градското дерби с Арсенал и неуспешния мач в Шампионската лига срещу Айнтрахт. Единственото попадение в срещата бе дело на Хари Кейн, който се разписа в 21-ата минута. По този начин и новият наставник на "чайките" дебютира с поражение пред собствена публика, след като в миналия кръг завърши наравно 3:3 с Ливърпул

“Шпорите” започнаха по-активно двубоя и в първите десетина минути на два пъти застрашиха вратаря Робърт Санчес с удари на Хюн-Мин Сон и Мат Дохърт. В 21-ата минута отново испанският страж на домакините трябваше да се намесва решително след изстрел на Родриго бентанкур от границата на наказателното поле.

Лондончани откриха резултата в 21-ата минута, когато топката бе разиграна след изпълнение на корнер и в крайна сметка достигна до Хюн-Мин Сон, а кореецът центрира към Хари Кейн, който, макар и с гръб към вратата, прати топката с глава в мрежата за 1:0.

Брайтън вдигна оборотите след получения гол и до края на първата част те изнесоха играта в по-предни позици, а удари на Мойсес Кайседо, Соли Марч и Люис Дънк не сполучиха да влетят в мрежата, а веднъж и Лорис трябваше да се намесва сигурно.

Играчите на Антонио Конте успяха доста качествено да убият темпото през втората част, а пресата им не даваше възможност на “чайките” да разиграват по-спокойно топката. В 75-ата минута Сон вкара попадение за лондончани, но то бе отменено поради засада. Няколко минути по-късно Дани Уелбек успя да напредне добре и стреля с десния крак, но топката премина покрай дясната греда.

С тази победа Тотнъм се изкачи до третото място в класирането с 20 точки, а Брайтън е шести с 13. В следващият кръг Брайтън ще гостува до Лондон, където ще се изправи срещу Брентфорд, а “шпорите” ще домакинстват на Евертън.

Снимки: Imago