Корне и Мертенс ще играят за титлата на в първото издание на турнира в Монастир

Французойката Ализе Корне и белгийката Елизе Мертенс ще играят за титлата в първото издание на турнира по тенис на твърда настилка в тунизийския град Монастир.

В полуфиналите Корне надигра с 6:4, 6:3 рускинята Вероника Кудерметова след час и 44 минути игра.

32-годишната французойка изостана с 0:2 гейма в самото начало на мача, но показа изключителния си боен характер и успя да обърне сравнително лесно хода на срещата. Ако спечели и в неделя срещу Мертенс, тя ще завоюва първата си титла в турнирите на УТА от 2018 година насам.

Белгийката също ще се стреми към първа титла за година, след като на полуфиналите спечели с 6:4, 6:0 срещу американката Клеър Лиу. Лиу, която в петък сензационно елиминира поставената под номер 1 в схемата представителка на домакините Онс Жабюр, започна по-добре мача и поведе с 3:1 гейма, но до края на мача изобщо не бе в ритъм и взе само още един гейм.

Досега Корне и Мертенс са играли четири пъти помежду си, като резултатът в тези мачове е 2:2 победи.