Емил Стоилов с ефективно включване при тежка загуба на Естудиантес

Тимът на Естудиантес, в който се състезава българският национал Емил Стоилов, допусна тежко поражение на старта на сезона в Испания. "Сините" отстъпиха с 66:96 на Форса Лейда в двубой от първия кръг на Втора дивизия в местния шампионат.

Въпреки загубата Стоилов записа ефективно включване в ротацията на своя тим, като за близо 8 минути на терена се отчете с 5 точки, 2 борби и 2 чадъра при стрелба 2/3 от игра. След равностойното първо полувреме обаче неговият отбор не намери отговор срещу своя съперник във вторите 20 минути и логично отстъпи.

Майкъл Гамбоа завърши с 22 точки за победата на Лейда, а Хауме Лобо Марторел се отчете с още 19 точки. Най-резултатен за Естудиантес бе Марк Хюз с 12 точки.

Стоилов и Естудиантес ще имат възможност да запишат първа победа за сезона след три дни, като във вторник те приемат Оурензе в мач от втория кръг пред своя публика.