Груев трупа мачове като титуляр, а Вердер влетя в топ 4

Вердер (Бремен) спечели с 2:1 гостуването си на Хофенхайм в откриващия мач от 9-ия кръг на Бундеслигата и излезе на 4-то място в класирането. Отборът на Оле Вернер изпревари днешния си съперник и се изравни по точки с грандовете Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд)

Българският национал Илия Груев започна в стартовия състав на Вердер за трети пореден път и остана на терена до 59-ата минута. Родният халф получи жълт картон малко преди почивката. Головете за гостите отбелязаха Марвин Дюкш в 18-ата минута и Никлас Фюлкруг от дузпа в 87-ата. Бременци все още нямат загуба далеч от дома и са най-силният гост в германския елит.

Хофенхайм получи ранен шанс да открие резултата след грешка в защитата на гостите, но ударът на Роберт Сков минаа встрани от вратата. Вердер бързо изнесе играта в по-предни позиции и започна да притеснява отбраната на Хофе. В 18-ата минута Никлас Фюлкруг подаде на Марвин Дюкш и той технично прати топката във вратата. Двамата нападатели на "бременските музиканти" продължават да демонстрират перфектно разбирателство и са в основатана добрите резултати на тима.

Хофенхайм успя да изравни сравнително бързо. В 32-ата минута отборът на Андре Брайтнер организира чудесна контра, при която Денис Гайгер изведе Мунас Дабур, а израелският национал с елегенатен изстрел преодоля Иржи Павленка за 1:1. Секунди след гола домакините бяха близо и до втори, но изстрелът на Кристоф Баумгартнер срещна гредата.

В края на полувремето Груев задържа Баумгартнер и си заработи жълт картон, а четвърт час след началото на втората част беше заменен от Леонардо Битенкурт. Хофенхайм беше отборът, който по-често атакуваше, но защитата на Вердер действаше стабилно. С напредването на времето контрите на бременци ставаха все по-опасни. При една от тях само шпагатът на Кевин Фогт попречи на Дюкш да се разпише за втори път.

В 83-ата минута Митчел Вайзер влезе в наказателното поле и падна след контакт със Стенли Н'Соки. Първоначално съдията Бенямин Кортус не посочи бялата точка, но след консултация с ВАР промени решението си. Зад топката застана Фюлкруг, който прати Оливер Бауман в обратния ъгъл и вкара осмия си гол през сезона, а Вердер отново показа колко е опасен в края на мачовете.

Хофенхайм създаде повече положения, но пропуските на нападателите лишиха тима поне от точка. Загубата е първа за Хофе на собствен терен през кампанията и остави отбора на шестото място с 14 точки, колкото има и Айнтрахт (Франкфурт).

Снимки: Gettyimages