Вердер с Груев направи вечерта кошмарна за Гладбах

Вердер (Бремен) записа изразителен успех с 5:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в двубой от 8-ия кръг на Бундеслигата. 77 минути като титуляр за домакините записа българският национал Илия Груев.

Визитата на “Везерщадион” се превърна в кошмар за Гладбах, тъй като Вердер наниза три попадения още до 13-тата минута, а на почивката резултатът вече беше 4:0.

Никлас Фюлкруг вкара за 1:0 още в 5-ата минута, а три по-късно Марвин Дукш удвои. Фюлкруг се разписа още веднъж в 13-тата, като се възползва от грешка на Рами Бенсебаини.

Апотеоз на амока при гостите беше ситуация в 37-ата, когато същият този Бенсебаини се вкара рядко срещан автогол.

Нямаше съмнение, че след този резултат крайният победител вече отдавна беше ясен. Независимо от това играчите на Борусия пропуснаха три 100-процентови възможности, а удариха и една греда.

Маркюс Тюрам все пак намали на 1:4 в 63-тата, но десет по-късно Митчел Вайзер заби четвъртия за домакините. Веднъж гредата лиши и Вердер от попадение.

Интересното е, че до този мач вратарят на Борусия Ян Зомер беше допуснал само пет гола през сезона в Бундеслигата, а сега инкасира още толкова наведнъж.

Снимки: Gettyimages | Снимки: Imago