Вангелова е на два 1/4-финала в Аржентина

Ани Вангелова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Елдорадо (Аржентина) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 3 в схемата българка се наложи над бразилската квалификантка Джорджа Гулин с 6:1, 6:7(6), 6:2 след малко повече от два часа и половина игра.

Вангелова можеше да стигне много по-рано до победата, след като взе девет от първите десет гейма в мача и имаше аванс от два пробива на старта на втория сет. Впоследствие тя сервираше за мача при 6:5, но отново допусна брейк, а в тайбрека Гулин навакса пасив от 3:5 точки и стигна до обрат.  В третия сет българката започна с пробив, а след това поведе с 5:1 и това се оказа достатъчно.

Така в първия си четвъртфинал в турнирите на Световната федерация (ITF) от средата на август Вангелова ще играе срещу представителката на домакините Луизина Джованини.

Българката е четвъртфиналистка и на двойки. Тя и представителката на домакините Лоурдес Аяла водеха с 5:2 гейма в първия сет срещу поставените под номер 1 Фернанда Астете (Чили) и Джулия Силва (Бразилия), когато срещата беше прекратена заради дъжд.