Фиорентина запази надеждите си за класиране след класика над Хартс

Фиорентина постигна класическа победа с 3:0 в гостуването си на Хартс в двубой от третия кръг на Лигата на конференциите. Трите попадения за тима на Винченцо Италиано бяха дело на Роландо Мадрагора (4’), Кристиан Куаме (42’) и Лука Йович (79’).

Срещата започна по най-добрия начин за гостите, които излязоха напред още преди да са изминали и пет минути от редовното време, когато Мандрагора се възползва от центриране на Терзич и с глава прати топката в мрежата за 1:0.

“Виолетовите” продължиха да държат нещата в свои ръце и три минути преди края на първата част Куаме се възползва от балонно подаване в наказателното поле и с акробатично изпълнение прати топката във вратата за втори път.

Домакините останаха с човек по-малко в началото на втората част, когато Луис Нийлсън бе изгонен. Това допълнително успокои италианският тим, който стигна до трето попадение чрез Йович десетина минути преди края на двубоя.

Това бе първа победа на Фиорентина в груповата фаза на Лигата на конференциите и с нея те събраха 4 точки, което ги постави на второто място в група А. От своя страна Хартс е трети с 3 точки.

Снимки: Imago