Мидтиланд заличи изоставане от два гола срещу Фейенорд

Мидтиланд и Фейенорд изнесоха истинско шоу за публиката и завършиха 2:2 в мач от третия кръг на Лига Европа. Гостите от Нидерландия взеха преднина от две попадения през първата част чрез Себастиан Шимански (23’) и Оркун Кьокчу (45’ дузпа), но домакините отвърнаха през втората част чрез Густав Искаксен (54’) и Хосе Ферейра (85’).

Играчите н Арне Слот започнаха много активно двубоя в търсене на попадение и бяха близо до такова още в 7-ата минута, когато Шимански стреля опасно. В средата на първата част именно той се разписа, но първоначално попадението бе отменено поради засада. Едва след преглед с ВАР то бе обявено за редовно. В последната минута на първата част гостите получиха възможност да изпълнят дузпа и Кьокчу удвои.

Играчите на Мидтиланд излязоха много мотивирани след почивката и Исаксен успя да прати топката в горния десен ъгъл десетина минути след началото на втората част, за да намали изоставането на своя тим. Домакините продължиха да атакуват и на няколко пъти бяха близо до второ попадение, което в крайна сметка дойде пет минути преди края, когато Ферейра възстанови равенството.

За домакините това бе важна точка в една от най-тежките групи в турнира, а гостите вероятно ще бъдат разочаровани, след като те изпуснаха преднина от две попадения и продължиха негативната си серия от 12 мача без победа като гост в Лига Европа.