Пюник взе втора победа и мечтае за класиране в следващата фаза

Пюник постигна победа с 2:0 над Жалгирис в третия кръг от груповата фаза на Лигата на конференциите. Двете попадения за домакините паднаха в двете полувремена на срещата и бяха дело на Карлос Жуниор в 44-ата минута и Юсуф Отубанджо в 61-ата.

Домакините започнаха срещата по-добре от своя противник и бяха близо до откриване на резултата след половин час игра, когато Юсуф Отубанджо стреля опасно, но Гертманос спаси. Жалгирис отговори с попадение на Матиас Ойевуси малко след това, но попадението бе отменено след преглед с ВАР поради игра с ръка. Минута преди края на първата част Пюник все пак излезе напред, след като Карлос Жуниор получи на границата на наказателното поле и след добро обръщане нанесе точен изстрел за 1:0.

Втората част започна с ново надлъгване на двата тима, но в крайна сметка Пюник отново нанесе своя удар пръв в 61-ата минута, когато Отубанджо успя да се възползва след пас на Ованес Арутюнян, за да вкара за втори път за домакините.

По този начин бе подпечатана втората побета на домакините от три срещи в груповата фаза на надпреварата и с шест точки те се настаниха на второто място в класирането в група “Н”, само на една от Базел. От своя страна Жалгирис продължава да заема последното място със само 1 спечелена точка.