Кирьос се класира за четвъртфиналите в Токио след обрат

Шампионът от 2016 година Ник Кирьос се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в японската столица Токио с награден фонд 2,1 милиона долара.

Поставеният под номер 5 австралиец пласира 22 аса при обрата срещу поляка Камил Майхжак с 3:6, 6:2, 6:2.

Майхжак започна по-добре мача и след ранен пробив се осигури успеха в първия сет. Силна серия от седем поредни гейма на Кирьос му позволи да изравни резултата и да поведе с 3:0 в третата част, след което тоя нямаше особени проблеми.

Така вицешампионът от "Уимбълдън" достигна до деветия си четвъртфинал за сезона в Тура на АТР, където очаква Тейлър Фриц (САЩ), който надделя с 6:1, 3:6, 6:4 над представителя на домакините Хироки Мория, "щастлив губещ" от квалификациите.

Сърбинът Миомир Кецманович спаси шест мачбола и елиминира британеца Даниел Евънс с 6:3, 3:6, 7:6(4).

Евънс сервираше за мача при 5:4 гейма в третия гейм и поведе с 40:0, пропусна трите поредни мачбола, а след това и още три и позволи на Кецманович да изравни. В последвалия тайбрек сърбинът триумфира.

"За първи път успявам да постигна такова нещо. Вече виждах загубата, но в този момент просто отпуснах ръката и нещата се получиха", коментира Кецманович, който на четвъртфиналите ще играе срещу Франсис Тиафо (САЩ).

Номер 4 Тиафо отстрани испанеца Бернабе Сапата Мирайес с 6:1, 7:6(7), след като навакса изоставане от 1:3 гейма във втория сет.  Седмият поставен Денис Шаповалов (Канада) нямаше особени проблеми срещу японския квалификант Рио Ногучи и спечели с 6:3, 6:1, а следващият му съперник ще бъде Борна Чорич от Хърватия.

Номер 9 Чорич елиминира Брендън Накашима (САЩ) със 7:5, 6:2.