Ювентус се справи с Макаби и остава в играта

Ювентус направи първата важна крачка към завръщане в битката за челните места в група "Н" на Шампионската лига. След двете загуби в първите си два мача за "старата госпожа" бе абсолютно задължително да спечели днешното си домакинство на Макаби (Хайфа). Торинци сториха това, като се наложиха с 3:1 с попадения на Адриен Рабио в 35-ата и 83-ата минута и Душан Влахович в 50-ата минута. За гостите се разписа Дин Давид в 75-ата минута, като съставът от Израел нацели и три греди.

Домакините още от началните минути заредиха атаки, като на два пъти в рамките на две минути Душан Влахович се озова на прекрасни позиции за гол, но първият му удар бе спасен от вратаря, а вторият мина встрани от вратата.

Натискът на "бианконерите" все пак даде резултат в 35-ата минута. Анхел Ди Мария изведе Адриен Рабио на скорост в наказателното поле и той от движение прати топката под напречната греда за 1:0.

В началото на второто полувреме торинци удвоиха преднината си. Отново Ди Мария бе архитект на гола, като подаде прекрасен пас зад защитата за Влахович, който останал очи в очи с вратаря показа хладнокръвие и вкара за 2:0.

След това в 58-ата минута аржентинецът за пореден път изведе сърбина на прекрасна позиция в наказателното поле, но този път ударът на Влахович бе спасен от вратаря.

Първата по-голяма опасност за гостите дойде в 62-рата минута, когато мощен шут на Омер Атсили бе спасен с мъка от Шчесни, а топката срещна и гредата.

Само минута по-късно последва нова комбинация Ди Мария - Влахович, този път сърбинът финтира вратаря и вкара, но пък бе в засада и попадението не бе признато.

Макаби обаче издебна своя шанс и в 75-ата минута намали изоставането си. Дин Давид получи пас на скорост, Войчех Шчесни излезе неразчетено да го пресрещне и бе лесно елиминиран, след което нападателят вкара в опразнената врата за 2:1.

Последваха силни минути за гостите, които удариха нова греда от фаул чрез Атсили, а имаха и други интересни положения.

В 83-ата минута обаче след центриране от корнер Адриен Рабио се извиси и вкара за 3:1.

Дори и това обаче не сложи точка на спора, като до края на мача и двата отбора създадоха сериозни голови възможности, а Атсили нацели и трета греда, докато за домакините с големи пропуски се отличиха Мойс Кийн и Мануел Локатели.

Все пак Ювентус се поздрави с победата и вече има първи три точки в актива си, като излезе на 3-ото място в групата. Макаби пък допусна 9-о поредно поражение в мач от груповата фаза на ШЛ. Отборът е последен в класирането в групата с нулев актив.

Снимки: Gettyimages