Челси се съвзе с погром над слаб Милан

Отборът на Челси преодоля разочарованията от първите си два мача в Шампионската лига, след като записа категоричен успех с 3:0 над гостуващия Милан в мача помежду им от турнира. Лондончани напълно заслужено спечелиха след попадения на Уесли Фофана (24’), Пиер-Емерик Обамеянг (56’) и Рийс Джеймс (62’). „Росонерите“ пък се представиха много слабо и затвърдиха тенденцията си да играят трудно на Острова срещу местни тимове, като си пролича липсата на голяма част от обичайните титуляри.

Греъм Потър заложи на схема 3-4-2-1, така че извърши две промени след обрата за успеха с 2:1 над Кристъл Палас. Сред титулярите бяха Калиду Кулибали и Рубен Лофтъс-Чийк, но за сметка на това липсваха Жоржиньо и Кай Хавертц. На върха на атаката беше Обамеянг, а от по-задни позиции му помагаха Рахийм Стърлинг и Мейсън Маунт.

Стефано Пиоли пък предприе три промени в своя състав, като всички те бяха заради травми при победата с 3:1 в късната драма с Емполи. По този начин контузените Давиде Калабрия, Симон Кяер и Алексис Салемакерс бяха заменени съответно от Сержиньо Дест, Пиер Калюлю и Раде Крунич. За първи път в официален мач Исмаел Бенасер беше с капитанската лента, а Оливие Жиру водеше нападението на тима.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите след футболен двубой в Индонезия. Още в петата минута Маунт отправи опасен далечен шут, който обаче беше избит от Чиприан Татарушану в корнер. Следващият удар дойде чак в 22-рата минута, когато при корнер Силва стреля с глава, но вратарят изби в нов ъглов удар. При последвалото центриране бразилецът отново отправи изстрел, но предизвика само трети пореден корнер. При него топката отново беше насочена към бранителя, след което настана разбъркване, а най-съобразителен беше друг защитник на домакините - Фофана, който с удара си търкулна топката за първия си гол с екипа на "сините".

Пет минути по-късно Маунт също можеше да се разпише, но Калюлю блокира неговия шут. В 33-тата минута именно английският национал вкара хубав гол, който обаче не беше признат поради негова засада. Четири минути след това Фофана беше принудително заменен от Трево Чалоба заради контузия. В добавеното време Стърлинг направи опасен рейд и нахлу в наказателното поле, но там Калюлю му отне топката с отличен шпагат. Секунди преди почивката "росонерите" сътвориха първото си положение в мача и се разминаха с изравнителен гол. Тогава Рафаел Леао слаломира между цели четирима играчи и поднесе топката на Шарле Де Кетеларе, чийто шут от удобна позиция беше отразен от Кепа Арисабалага. Топката отиде при Крунич, но неговата добавка беше блокирана.

В 51-вата минута Чалоба направи опит за задна ножица, който се оказа много разочароващ. Все пак пет минути по-късно домакините за втори път наказаха слабата защита на гостите в този мач. Тогава Джеймс центрира в наказателното поле, където неориентираният Фикайо Томори се размина с топката и това позволи на Обамеянг да удвои преднината на своя тим. В 62-рата минута лондончани отново се възползваха от грешки в противниковата отбрана, като така Джеймс също успя да вкара гол с чудесен шут от малък ъгъл. При това положение в оставащия около половин час нямаше сериозни положения и двубоят само се доиграваше.

С този важен успех Челси събра 4 точки и се изкачи на втората позиция в група Е, където Милан също има 4 пункта, но е трети с по-лоша голова разлика. Първи е РБ Залцбург с 5 точки, а последен е Динамо (Загреб) с 3 пункта.

ЧЕЛСИ - МИЛАН 3:0

1:0 Фофана (24')

2:0 Обамеянг (56')

3:0 Джеймс (62')

Челси: Кепа, Фофана, Силва, Кулибали, Джеймс, Лофтъс-Чийк, Ковачич, Чилуел, Маунт, Стърлинг, Обамеянг

Милан: Татарушану, Дест, Калюлю, Томори, Бало-Туре, Бенасер, Тонали, Крунич, Де Кетеларе, Леао, Жиру

Снимки: Gettyimages