Още четирима българи се класираха за втория кръг на "Фючърс" в Созопол

Четирима българи постигнаха победи днес и се класираха за втория кръг на турнира по тенис за мъже от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF в Созопол.

Националът Пьотр Нестеров се справи с участващия с "уайлд кард" свой сънародник Джордж Лазаров с 6:2, 6:3 за 72 минути на твърдите кортове в комплекса "Санта Марина". Лазаров започна мача с пробив, но след това Нестеров доминираше на корта.

В други две изцяло български двойки държавният шампион на открито за този сезон Илиян Радулов елиминира участващия с покана от организаторите Симеон Терзиев с 6:4, 6:3 за 91 минути. 17-годишният Радулов навакса изоставане от 0:3 във втория сет и със серия от шест поредни гейма стигна до първия си успех на състезание от сериите "Фючърс".

Получилият "уайлд кард" Янаки Милев пък ще стартира с успех над квалификанта Мерт Рамадан със 7:6(1), 6:4, след като реализира обрат и в двата сета от пасив от 1:4 гейма.

Националът Габриел Донев пък спечели с 6:3, 6:3 срещу квалификанта Доминик Рецек (Чехия).

Те се присъединиха във втория кръг към национала Александър Донски, който вчера  отстрани румънеца Дан Александру Томеску с 6:4, 7:6(3).

Така Донски ще играе утре за място на четвъртфиналите срещу номер 1 Богдан Бобров (Русия), съперник на Донев ще бъде петият поставен Роберт Стромбакс (Германия), Радулов ще срещне Олаф Печковски (Полша), Нестеров очаква третия поставен Владислав Орлов (Украйна), а Милев ще се изправи срещу номер 8 Николае Фрунза (Румъния), който днес надделя над друг българин Симон Антони Иванов с 6:1, 1:6, 2:6.