Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Бенчич с труден успех над Бушар на старта на турнира по тенис в Острава

Олимпийската шампионка Белинда Бенчич (Швейцария) се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Острава (Чехия) с награден фонд 611210 евро.

Шестата поставена Бенчич се нуждаеше от повече от два часа и половина, за да сломи съпротивата на бившата номер 5 в света Южени Бушар (Канада) с 6:7(7), 6:1, 6:4.

Швейцарката пропиля ранен аванс от 4:2 гейма, а след това загуби оспорвания тайбрек на първия сет със 7:9 точки, след като Бушар направи серия от три поредни разигравания.

Бенчич доминираше във втората част и бързо изравни, а в третата тя отново взе аванс от 4:2 гейма и този път не допусна да бъде застигната.

Така швейцарката очаква победителката от мача между шампионката от "Ролан Гарос" за 2021 година Барбора Крейчикова (Чехия), която спечели титлата в Талин през миналата седмица, и Шелби Роджърс (САЩ).