Брюж продължава да изумява и вече докосва 1/8-финалите в ШЛ

Брюж продължава да изумява всички с невероятното си представяне в Шампионската лига. Белгийците се превръщат в голямата изненада в турнира, след като днес победиха и испанския гранд Атлетико Мадрид с 2:0 в среща от 3-ия кръг на група "В" и така имат пълен актив от 3 победи от 3 мача. Така тимът вече досоква елиминациите в турнира.

Срещата започна с добро положение за Атлетико, като Алваро Мората отправи опасен изстрел, който бе спасен от вратаря Симон Миньоле.

В 36-ата минута обаче домакините откриха резултата. Феран Жутгла и Камал Сова размениха няколко подавания в наказателното поле на съперника, накрая испанецът прати топката успоредно на голлинията, а ганаецът отблизо я чукна във вратата за 1:0.

Брюж удвои преднината си в 62-рата минута. Тогава Жутгла подаде за Таджън Бюканън около точката на дузпата, той загуби топката, но испанецът бе достатъчно съобразителен, за да притича и да шутира във вратата за 2:0.

Атлетико опита да се върне в мача и в 75-ата минута Каспер Нилсен спъна Матеус Куня за дузпа, но Антоан Гризман не успя да отбележи от бялата точка, като нацели напречната греда.

Само минута по-късно късметът за втори път обърна гръб на французина, който този път успя да вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.

В крайна сметка Брюж се поздрави с победата и с актив от 9 точки е безапелационен лидер в групата. Атлетико пък остава на последното място в таблицата с 3 точки в актива си, но толкова имат и другите два отбора - Порто и Байер (Леверкузен).