Онс Жабер с убедителен старт на турнира в Тунис

Водачката в схемата Онс Жабер стартира успешно на турнира по тенис на твърда настилка от сериите WТА 250 в Монастир (Тунис) с награден фонд 251 750 долара.

Представителката на домакините и номер 2 в световната ранглиста при жените победи американката Ан Ли с 6:2, 6:3 за час и 14 минути игра.

Жабер спечели подаването на съперничката си още в първия гейм, поведе с 5:1 и взе първия сет с 6:2. Ситуацията не се промени особено и във втората част. Тунизийската тенисистка доминираше и с нови два пробива стигна до успеха срещу заемащата 63-а позиция в света Ли.

Напред се класираха още четвъртата поставена Петра Мартич от Хърватия след победа над чешката квалификантка Линда Фрухвиртова с 6:2, 7:5, както и рускинята Анастасия Потапова, номер 6 в схемата. Тя се наложи над сънародничката си Мира Андреева с 6:3, 6:7(4), 6:3 в мач, продължил два часа и 36 минути.

Още една руска тенисистка продължава във втория кръг. Евгения Родина елиминира белгийката Елена-Габриела Русе с 6:1, 6:3, а Диан Пари (Франция) се справи със друга французойка Армони Тан с 6:4, 2:4, 6:1.