Ливърпул нямаше проблем в британското дерби с Рейнджърс, Александър-Арнолд отговори на критиците

Ливърпул постигна втора поредна победа в група "А" на Шампионската лига, след като надигра с 2:0 Глазгоу Рейнджърс на "Анфийлд". Мърсисайдци изиграха силен мач и напълно превъзхождаха своя съперник, но пропуснаха много положения. Головете дойдоха след статични положения, след като първо Трент Александър-Арнолд (7') откри от пряк свободен удар, а след това Мохамед Салах (53') удвои от дузпа. Дарвин Нунес, който иначе се представи доста добре, пропусна няколко ситуации, спасени от направилия блестящ мач Алън Макгрегър. След този двубой Ливърпул остава на второ място в групата с актив от шест точки - три по-малко от лидера Наполи, който днес разби Аякс за третата си поредна победа. Рейнджърс е на дъното на класирането без нито една точка и с голова разлика 0:9. Другата седмица двата тима отново ще играят един срещу друг, но на "Айброкс".

Юрген Клоп направи три промени в сравнение със състава, който започна при поредния разочароващ мач на Ливърпул от началото на сезона - домакинското равенство с Брайтън. И трите промени бяха офанзивни - Дарвин Нунес, Диого Жота и Луис Диас започнаха. Мохамед Салах обаче също бе титуляр, което означаваше, че Клоп залага на схема 4-2-3-1. Фирмино, Карвальо и Фабиньо седнаха на пейката. Тама бяха и  Конате, Келъхър и Рамзи, които дълго време лекуваха контузии.

В състава на Рейнджърс имаше четири промени от мача с Хартс през уикенда. Леон Кинг, Стивън Дейвис, Малик Тилман и Алфредо Морелос стартираха

Ливърпул имаше тотално надмощие през първата част. Домакините обаче стигнаха до само едно попадение, което бе реализирано от Трент Александър-Арнолд. Десният бек, който получи доста критики напоследък, изпълни перфектно пряк свободен удар в седмата минута и не остави никакъв шанс на Макгрегър да се намеси. Стражът на Рейнджърс обаче в доста други ситуации спаси своя отбор. Той цели четири пъти бе последна пречка пред Дарвин Нунес, който бе много активен и раздвижен. Веднъж шотландецът изби и опасен удар на Салах. Иначе общо спасяванията му през първата част бяха седем на брой. Ливърпул този път нямаше никакви проблеми в дефанзивен план преди почивката, тъй като пресата на домакините бе толкова силна, че гостите трудно успяваха да изнасят топката и да организират атаки.

Ливърпул започна силно и второто полувреме. Поредният изстрел на Нунес премина встрани, а в 53-тата минута младият Леон Кинг, който дебютира като титуляр в Шампионската лига, препъна Луис Диас в наказателното поле и направи дузпа. Мохамед Салах бе безупречен от бялата точка - 2:0.

В 59-ата минута Макгрегър се намеси блестящо за пореден път, след като с върха на пръстите си изби силен удар на Жота.

До края Матип бе много близо до това да вкара трети гол за Ливърпул, след като засече с глава центриране от корнер, но топката премина встрани. Костас Цимикас, който също изигра много силен мач, пък изчисти от голлинията удар на Сакала, което бе и най-чистата възможност за гостите. Малко след това Алисон изби изстрел отблизо на Чолак.

Снимки: Imago